Mõttekoja sümboolika

Eesti looduse mõttekoja sümboli kavandi konkursi võitis Artur Kuus 
 
Eesti Loodusuurijate Seltsi juurde loodud Eesti looduse mõttekoja komisjon kuulutas sümboli kavandi konkursi võitjaks Artur Kuusi, kes oli oma töö motiiviks valinud püstkoja. 

Kavandi loomisel tuli lähtuda Eestimaa loodusest ja selle pärandist. „Artur Kuusi töö tõusis teiste kõrval esile professionaalse ja läbimõeldud lahendusega,“ kommenteeris võidutööd komisjoni esimees Urmas Kõljalg. „Tema loodud kujundust on võimalik väga erinevalt kasutada ja just sellist sümbolit me otsisimegi.“ 

Teise ja kolmanda koha vääriliseks hindas komisjon Maria Eliisa Metsise ja Hermes Sarapuu kavandid. 

Kavandi konkursi võitja Artur Kuus saab auhinnaks ajakirjade Eesti Loodus  ja Horisont aastatellimuse, teisele ja kolmandale kohale on auhinnaks Eesti Looduse poole aasta tellimus.

Artur Kuusi auhinna üleandmine Loodusmuuseumis

Eesti looduse mõttekoja sarja avaettekanne toimub 27. mail 2021 aastal. Ettekannete sarja eesmärgiks on Eesti ülikoolides kaitstavate loodusteaduslike doktoritööde toomine eestikeelsesse avalikku ruumi. Kuna doktoritööd kirjutatakse ja kaitstakse inglise keeles, on looduse mõttekoja sari oluline eestikeelse teaduskeele ja terminoloogia arengu ja leviku seisukohast, tutvustades ühtlasi meie doktorantide uurimisteemasid ja kaudselt ka doktoriõpet laiemalt. 

Kõik sarja esinemised lindistatakse, arhiveeritakse ja tehakse veebis avalikkusele kättesaadavaks. Doktoritöös kasutatud eestikeelsed terminid andmebaasistatakse ja tehakse samuti avaandmetena kõigile kättesaadavaks. Lisaks Tartu Ülikoolile, Eesti Maaülikoolile, Tallinna Ülikoolile, TalTech´ile ning Eesti nelja suuremat ülikooli ühendav doktorikool (https://sisu.ut.ee/geoeco/avaleht) on oma toetust ja koostöö soovi avaldanud Tartu linn, Teaduste Akadeemia kui ka  Kunstiakadeemia ning Eesti Keele Instituut. 

Mõttekoja loengud avalikkusele algavad hiljemalt 2021. aasta mais TÜ Raamatukogu konverentsisaalis, kuid ka Tallinnasse leitakse kindlasti ruum, kus huvilised esinemiste otseülekandeid jälgida saavad. Pärast LUSi maja remondi lõppu hakkavad ettekanded toimuma LUSi majas (Struve tänav 2, Tartu).

ELM logo

KORRALDAJA
Eesti Loodusuurijate Selts
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

PARTNERID
Teaduste Akadeemia
Tartu linn
Tartu ülikooli raamatukogu
Tartu ülikool
Eesti Maaülokool
Eesti Keele Instituut
Tallinna Tehnikaülikool
Tallinna Ülikool
TLÜ Akadeemiline Raamatukogu
TÜ Visuaalmeedia
UTTV

KONTAKT
Struve 2, Tartu 51003. 
Telefon: 734 1935.
Maris Hindrikson,
mob: 554 2532 
maris.hindrikson@ut.ee